Płatnik

Odpowiedzialność za podatek pobrany w niewłaściwej wysokości
Ubezpieczenie płatnika, bez którego większość notariuszy nie wyobraża sobie funkcjonować zawodowo, uratowało już dziesiątki z nich przed koniecznością opłacania z własnej kieszeni podatków uznanych po latach przez urzędy skarbowe za niesłusznie niepobrane.
sprawdź wyjątkową ofertę dla notariuszy klikając:

frontin

Odpowiedzialność za podatek pobrany w niewłaściwej wysokości
Ubezpieczenie płatnika podlegało licznym modyfikacjom, dostosowywane było do wciąż zmieniających się potrzeb notariuszy. Początkowo korzystano z niego przy okazji pobierania powtórnych opłat sądowych (kiedy jeszcze były to wysokie kwoty), następnie z racji niepobranego podatku od spadków i darowizn. Obecnie swoje żniwo zbiera PCC.

Czego dotyczy, a czego nie?
Co do zasady ubezpieczenie płatnika obejmuje przypadki niepobrania podatku lub pobrania w wysokości innej niż należna. Czyli sytuacji popełnienia błędu w sztuce. Nie będzie dotyczyć:
[...]


Pełna treść tego artykułu dostępna jest wyłącznie dla zarejestrowanych notariuszy.

Aby czytać dalej Zaloguj się:

lub Zarejestruj się.
Rejestracji możesz dokonać będąc użytkownikiem frontin.pl (zależy nam, aby dostęp do niektórych treści serwisu posiadali wyłącznie notariusze RP).

Zaloguj się na stronie frontin.pl aby uzyskać dostęp do pełnej treści serwisu edukacyjnego.

Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem serwisu frontin.pl – zarejestruj się. Aby to zrobić, będziesz potrzebował swój pesel oraz numer aktualnej polisy OC notariusza. Przejdź na stronę frontin.pl

Zapraszamy.